محمد حسن شجاعی فرد، نویسنده کتاب «مناظره دکتر و شیخ» به تشریح روند شکل گیری این کتاب و نکات دیگری درباره مسائل روز اجتماع از جمله وجود نشاط در دانشگاه‌ها، وقایع سیاسی روز کشور و تولید اولین خودروی کاملا ایرانی پرداخته است.
* کتاب مناظره دکتر و شیخ به اثبات حقانیت مکتب اهل بیت(ع) از میان اسناد موجود در کتب اهل تسنن پرداخته است و گزارشی است از مناظرات صورت گرفته توسط دکتر شجاعی فرد با علما و شیوخ اهل تسنن که می تواند به عنوان یک دوره آموزشی برای فن مناظره نیز استفاده گردد.
دکتر محمدحسن شجاعی فرد در سال 1328 در جهرم متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در جهرم و متوسطه را در آبادان گذراند. وی مدتی کارمند ...بقیه ادامه مطلب


ادامه مطلب
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در شنبه 30 شهریور1392 و ساعت 19:12 |
پس از ارتقا فرمانداری جهرم به فرمانداری ویژه به جای اطلاع رسانی صحیح بوسیله نصب چند بنر مناسب، ده ها بنر به همین مناسبت در خیابان های جهرم با مضامین بعضا یکسان و شبیه به هم نصب شده است.
این در حالی است که هزینه چاپ این بنرها از پول بیت المال مسلمین تامین می شود و تقریبا اداره ای نیست که ارتقا فرمانداری جهرم به فرمانداری ویژه را تبریک نگفته باشد.خبرنگار ما با جست و جویی کوتاه در سطح شهر از تعدادی...بقیه ادامه مطلب کلیک کنیدبقیه ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب

مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در چهارشنبه 30 مرداد1392 و ساعت 13:38 |
کتابی با عنوان «راز‌های اروند» که به خاطرات سه روز محاصره گردان ابوذر لشکر المهدی می‌پردازد، از سوی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس در آستانه انتشار قرار گرفت. این کتاب در هفته دفاع مقدس رونمایی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «راز‌های اروند» عنوان کتابی است که به زودی از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس منتشر می‌شود. این کتاب خاطرات خود‌نوشت مسعود فرشید‌نیا، از رزمندگان دوران دفاع مقدس است که به اهتمام سوسن رحمانیان تالیف شده.
فرشید‌نیا درباره این کتاب گفت: «راز‌های اروند» ماجرای سه روز از عملیات کربلای 4 است که به روایت سه روز محاصره گردان ابوذرِ لشکر المهدی از سوی ارتش عراق می‌پردازد.

وی درباره دلیل پرداختن به این موضوع توضیح داد: ...بقیه در ادامه مطلب کلیک کنید

پ.ن:در سال‌های دفاع مقدس، گردان ابوذر لشکر المهدی را رزمندگان شهر جهرم تشکیل می‌دادند.
ادامه مطلب
برچسب‌ها: کتاب, رازهای اروند, مسعود فرشید نیا, چاپ شد, لشکر المهدی

مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در شنبه 26 مرداد1392 و ساعت 18:20 |
با موافقت دولت و با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات و امکانات وزارت کشور مکلف به ایجاد فرمانداری ویژه در شهرستان های مرند، فسا ، جهرم ، گنبد کاووس و چابهار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی تصویب کرد؛ وزارت کشور مکلف است در شهرستان های مرند، فسا ، جهرم ، گنبد کاووس و چابهار برای دایر کردن فرمانداری ویژه اقدام کنند.
این مصوبات در تاریخ 10/5/1392 از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

یکی از مزایای فرمانداری ویژه ارتقای سمت فرماندار به معاونت استاندار و ارتقای چندین اداره شهرستان به معاونت اداره کل می باشد که موجب خدمات رسانی بهتر به مردم و افزایش بودجه دستگاه های اجرایی و رشد و شکوفایی شهرستان خواهد شد...شرح ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
برچسب‌ها: فرمانداری ویژه, شهرستان جهرم, نماینده جهرم, ارتقا یافتن

دسته بندی :اخبار سیاسی
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در یکشنبه 13 مرداد1392 و ساعت 8:51 |
۷۰درصد منابع آب زیرزمینی جهرم در اختیار جمعیت 30 درصدی باغداران این شهرستان است.
علی حسین رعیتی فرد بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه توسعه بخش کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: عرصه‌های منابع طبیعی و آب‌های زیرزمینی شهرستان جهرم در طول چند سال گذشته توسط افراد سودجو مورد چپاول قرار گرفته و هزاران هکتار از این عرصه‌ها تصرف و صدها چاه غیرمجاز حفر و این اراضی تبدیل به باغ شده است.

وی با بیان اینکه به علت تعلل، قصور و عدم انجام وظایف محوله در این زمینه، مردم به نوعی از مسئولان گلایه دارند، افزود: چنانچه در اثر ازدیاد و افزایش سطح باغات و اضافه برداشت‌های آب، چاره‌ای اساسی اندیشیده نشود با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شویم.
وی با بیان اینکه شهرستان جهرم در چند سال آینده با خطر جدی کمبود آب اعم از آب شرب و کشاورزی روبه‌رو می‌شود، ابراز داشت: در صورت بحران آب بسیاری از باغات و مزارع این شهرستان در اثر کمبود آب دچار خشکسالی می‌شود و از بین می‌رود.فرماندار جهرم با بیان اینکه ...شرح کامل ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب‌ها: آب شرب جهرم, صرف کشاورزی, خشکسالی, کمبود آب

مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در شنبه 12 مرداد1392 و ساعت 22:24 |
مریم حقیقت شاعره جهرمی٬تازه‌ترین مجموعه شعرش با نام «قلم در دست ما انگور می‌شود» را به نشر روزگار سپرد. به گفته وی این مجموعه دربرگیرنده اشعاری در قالب دو بیتی است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، حقیقت گفت: اصولا ویژگی دو بیتی این است که در آن، زبان، ساده و شعر همه فهم باشد. دوبیتی حتی از رباعی هم ساده‌تر است هرچند در عصر ما نسبت به رباعی، مهجورتر مانده است. حقیقت افزود: در یکی، دو سال گذشته به همت دوستانی که دو بیتی سروده‌اند، آثاری در فضای مجازی قرار گرفت و تلاش هایی انجام پذیرفت که آن‌ها هم در قالب کتاب منتشر شوند. 
وی ادامه داد: سعی کردم مجموعه شعرم حتی نسبت به دو بیتی‌های دیگر دارای زبانی فلسفی باشد و مخاطب را هم به این قبیل اندیشه‌ها ترغیب کند. البته سعی کردم در شعرهایم فضای عاشقانه و اجتماعی هم وجود داشته باشد تا مردم بتوانند با آن‌ها ارتباط ملموسی برقرار کنند. 
در یکی از دوبیتی‌های این کتاب می‌خوانیم:
«شبی که استخوان می سوخت بر من/ الهه با بنان می سوخت در من
کسی ماه ترا با خویش می برد/ پلنگی نیمه جان می سوخت در من.»

حقیقت متولد 1358 است. «من نیستم»، «دلم شعر است» و «کبوترنامه» از جمله کتاب‌های منتشر شده اوست.
برچسب‌ها: شعر, کتاب شعر, مریم حقیقت, کلبه کتاب

مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در سه شنبه 11 تیر1392 و ساعت 15:43 |
کشور ایران در حال حاضر معادل ۷۷ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۶۶۹ نفر جمعیت دارد. از این تعداد رتبه ۱۷ام را در دنیا داریم.در این میان طبق آمار سال ۱۳۹۰ شهر جهرم با داشتن حدود ۱۱۴ هزار نفر جمعیت ۷۴ مین شهر پرجمعیت ایران و سومین شهر پرجمعیت فارس میباشد.


شهر جهرم

جمعیت تمامی شهرهای ایران ادامه مطلب را کلیک کنید
ادامه مطلب
برچسب‌ها: جمعیت شهر, جهرم, آمار, سال 91

دسته بندی :جهرم در یک نگاه
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در سه شنبه 11 تیر1392 و ساعت 12:9 |
سعید صادقی هنرمند جهرمی جایزه سوم دهمین دوره دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران در بخش کارتون با موضوع خرافه پرستی را از آن خود کرد....شرح +تصاویر ادامه مطلب کلیک کنید

 
سعید صادقی هنرمند جهرمی

شرح خبر+تصاویر بیشتر ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
برچسب‌ها: سعید صادقی, دهمین دوره, دوسالانه, کاریکاتور, بین المللی

مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در دوشنبه 10 تیر1392 و ساعت 22:56 |
جوان جهرمی از فارس مقام چهارم کشوری جشنواره حضرت علی اکبر (ع) را کسب کرد.
روابط عمومي جمعيت هلال احمر استان فارس اعلام كرد:مهرداد الطافي عضو جوان جمعيت هلال احمر از شهرستان جهرم در پنجمين جشنواره اجتماعي حضرت علي اكبر(ع) مقام چهارم كشوري در بخش جوان برتر ايثارگر را از آن خود كرد. 
الطافي متولد سال ۱۳۷۰ شهرستان جهرم است كه به سبب علاقه فراوان به جمعيت هلال احمر و فعاليت هاي امدادي و داوطلبانه، هم اكنون در رشته مديريت امداد و سوانح دانشگاه جامع علمي كاربردي هلال احمر لارستان مشغول تحصيل است. همچنين وي فعاليت داوطلبانه اي در برنامه هاي فرهنگي و عام المنفعه سازمان جوانان جمعيت هلال احمر به ويژه در شاخه هاي آزاد و روستايي انجام مي دهد. اين جوان جهرمي علاوه بر فعاليت هاي...بقیه ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب‌ها: جوان جهرمی, الطافی
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در دوشنبه 10 تیر1392 و ساعت 11:43 |
«صفرقلی رحمانیان» پیرترین رزمنده دفاع مقدس که چند روز پیش به علت کهولت سن در بیمارستان بستری شد، ساعتی پیش به رحمت ایزدی پیوست و مهمان پیر و مرادش، امام خمینی (ره) و همرزمان شهیدش شد.
به گزارش فارس (باشگاه توانا)، «صفرقلی رحمانیان» معروف به «بابابزرگ جبهه‌ها» که از 9 روز پیش در بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) فسا استان فارس بستری بود، ساعتی پیش به رحمت ایزدی پیوست.
وی با وجود کهولت سن از سلامت جسمانی خوبی برخوردار بود اما کهولت سن و نارسایی تنفسی امکان ادامه حیات را از این یادگار گرانقدر دفاع مقدس گرفت.او با اینکه سن زیادی داشت و بخشی از خاطرات دفاع مقدس را از یاد برده بود، اما وقتی نام رفقای شهیدش را می‌شنید، اشک می‌ریخت و از درون به یاد آن روزهای پرحماسه می‌سوزد.به گفته علی رحمانیان، فرزند بابابزرگ جبهه‌ها، او آنقدر شیفته و مرید...بقیه +عکس ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
برچسب‌ها: پیرترین رزمنده, دفاع مقدس, شهرستان فسا, صفرقلی, رحمانیان
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در دوشنبه 13 خرداد1392 و ساعت 12:36 |
"فاطمه تسلیم جهرمی" با مقاله بررسی مضامین و شگردهای طنز تعلیمی و اخلاقی در دیوان صائب تبریزی،از برگزیدگان نخستین کنگره صائب تبریزی و شعر اخلاقی شد.
 برگزیدگان نخستین کنگره صائب تبریزی و شعر اخلاقی در مراسمی با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شدند. کنگره ملی صائب تبریزی و شعر اخلاقی در تالار وحدت با حضور حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری و سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
در این مراسم از چهره‌های ماندگار و شاعران پیشکسوت در شعر اخلاقی تقدیر شد. شاعرانی چون حمید سبزواری، مشفق کاشانی و غلامرضا سازگار از آن جمله بودند.
همچنین در بخش ویژه کنگره از پروفسور اختر مهدی از هندوستان تقدیر شد.
به دبیرخانه این کنگره 104 مقاله واصل شده بود که برترینها شناخته شده و با اهدای تندیس، لوح و هدایایی از آنها تجلیل شد.برترین‌ها به شرح ذیل می‌باشند:...بقیه ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب‌ها: فاطمه تسلیم جهرمی, کنگره, صائب تبریزی, شاعر اخلاقی
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در دوشنبه 13 خرداد1392 و ساعت 12:27 |
تا چند روز پیش تعداد بادگیرهای شهرستان جهرم چهار مورد بود اما اکنون آمار آنها به سه مورد رسیده است. خانه تاریخی پیمان که بزرگترین بادگیر این شهرستان را داشت تخریب شد تا نفسهای بادگیرهای جهرم به شمارش بیافتد.
 
 
خانه تاریخی پیمان و بزرگترین بادگیر شهرستان جهرم

خانه تاريخي پيمان كه مربوط به حوالي دوره قاجاريه است يكي از مهمترين خانه هاي تاريخي شهرستان جهرم به شمار مي رود و بزرگترين بادگير اين شهرستان نیز در آن قرار دارد.اين خانه تاريخي كه داراي معماري بسيار زيبايي است شامل قسمت اندروني، بيروني بود اما طي چند روز گذشته با وجود اينكه داراي معماري بسيار زيبايي است كاملا از بين رفت.اين خانه تاريخي در بافت تاريخي شهرستان جهرم قرار دارد.
طی چند روز گدشته خبر رسیده که این خانه تاریخی با هدف انبوه سازی در منطقه تخریب شده و بزرگترین بادگیر شهرستان نیز در پی این امر نابود شد.دوستداران میراث فرهنگی اعتقاد دارند که طي چند سال گذشته تعدادي از خانه هاي تاريخي اين شهرستان از جمله خانه تاريخي لاري تخریب شده است.براساس ادعاهاي دوستداران ميراث فرهنگي اين شهرستان، مسئولان شهري جهرم...بقیه ادامه مطلب کلیک کنید+تصاویر
ادامه مطلب
برچسب‌ها: بادگیرها, جهرم, تخریب, میراث فرهنگی, بزرگترین بادگیر

دسته بندی :مسائل روز جهرم1
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در سه شنبه 31 اردیبهشت1392 و ساعت 23:21 |
شهر جهرم بر خلاف بسیاری از شهرهای پارسی زبان که تنها موسیقی دستگاهی را می‏شناسند، صاحب یک موسیقی ویژه و انحصاری است که امروزه ما آن را با عنوان «جهرمی» می‏شناسیم ولی خود مردم بومی به آن «ترک» می‏گویند و منظورشان همان بیات ترک است.
البته ملودی بیشتر به سوی دستگاه شور می‏رود ولی با بیات ترک هم خیلی بیگانه نیست. این موسیقی در سال‏های اخیر به صورت دست‏مالی شده در زاگرس میانی از شهرکرد گرفته تا شیراز بارها اجرا و منتشر شده است ولی طعم و رنگ اجرای خود جهرمی‏ها، چیز دیگری است که یک نمونه از آن را  که متأسفانه نام خواننده اش را فراموش کردم، در ادامه خواهید شنید.
یکی از گوهرهای ناب موسیقی بومی در جهرم استاد اصغر پورزاد متولد 1305 خورشیدی (1926 میلادی) هنرمندی بسیار متفاوت از هنرمندان پایتخت‏نشین است. از حدود 14 سالگی به صورت خودآموز به نواختن تار رو آورده و پس از مدتی به قول خودش تارنوازی شغل وی شده است. نزدیک به چهل سال در عروسی‏های جهرم و لار، مضراب و پنجه بر سیم‏های تار کشیده تا موج انقلاب از راه رسیده و او برای بیست سال دست از کار نوازندگی کشیده است.
ساز تار در شهر جهرم با بیشینه جمعیت پارسی‏زبان و کمینه جمعیت عرب‏زبان، یک ساز بومی به شمار می‏رود. یعنی حسابش با دیگر سازها جداست، چنان که...بقیه + دانلود دو ساز و آواز جهرمی ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
برچسب‌ها: موسیقی انحصاری, جهرمی, استاد, اصغر پورزاد, بومی جهرمی
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در یکشنبه 29 اردیبهشت1392 و ساعت 5:54 |
یک طلبه ورزشکار عضو تیم ملی کاراته، به دلیل عدم حمایت مسئولان ذی‌ربط و مشکلات مالی از شرکت در مسابقات جهانی انصراف داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از جهرم، بارها شاهد این مسئله بوده و هستیم که استعدادهای ناب و درخشان کشور که تنها با کمی حمایت و دلگرمی از جانب مسئولان موجب افتخار و سربلندی ایران اسلامی شده و پرچم این کشور را سرافرازانه در جهان برافراشته می‌کنند، از ورود به میادین مختلف بین‌المللی اجتناب کرده و خستگی تلاش‌های بسیارشان برای رسیدن به این مدارج همچنان به تنشان باقی می‌ماند.
نیازی به داشتن چشم بصیرت نیست که تبعیض در ورزش کشور را ببینیم تنها کافی است کمی با دقت به اطرافمان نگاه کرده و پای حرف‌ها و درددل‌های این استعدادهای ناب که نظیر آنها در شهرهای بزرگ و کوچک کم نیست بنشینیم آن زمان است که تفاوت عقد قراردادهای میلیاردی فوتبالیست‌ها با آن ورزشکارانی که برای رفتن به مسابقات جهانی مجبور به گرفتن وام می‌شوند را به خوبی احساس می‌کنیم.خبرنگار فارس این بار پای صحبت‌های طلبه جوانی نشسته است که ورزش را تا عرصه جهانی دنبال کرده و مایه افتخار کشور، شهر و دیارش شده اما در زمان به ثمر رسیدن تلاش‌هایش مورد بی‌عنایتی مسئولان قرار گرفته است.محمدجواد دست‌داده که به گفته خود سال گذشته...بقیه ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
برچسب‌ها: ورزشکار جهرمی, انصراف, مشکلات مالی, محمد جواد, دست داده
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در شنبه 21 اردیبهشت1392 و ساعت 23:54 |
اختتامیه اولین جشنواره ملی فرهنگ پهلوانی در سالن همایش موسسه فرهنگ قرآن و ورزش علی ابن ابیطالب (ع) استان اصفهان برگزار شد و خانم "فاطمه تسلیم جهرمی" از جهرم برگزیده بخش پژوهش و تحقیقات این جشنواره شد.
 اولین جشنواره ملی فرهنگ پهلوانی در آبان ماه سال گذشته آغاز شده و طی فراخوانی آثار هنرمندان در هفت محور داستان، شعر، اسناد قدیمی، نقاشی، عکس، پژوهش و فیلم کوتاه جمع آوری شد و در اسفند ماه سال گذشته این آثار داوری شدند. این جشنواره امروز با معرفی و تقدیر از آثار برتر به کار خود خاتمه داد.
در طول مراسم ورزشکاران این رشته ورزشی قسمتی از ورزش پهلوانی را در حضور حضار به نمایش گذاشتند و تعدادی از آثار انیمیشن و فیلم کوتاه هنرمندان شرکت کننده نیز برای حضار به نمایش گذاشته شد.
در پایان نیز نفرات برتر شرکت کننده در این جشنواره معرفی شدند و از آن ها تقدیر و تشکر به عمل آمد.اسامی نفرات برتر به شرح زیر می باشد:...ادامه مطلب را کلیک کنید
ادامه مطلب
برچسب‌ها: جشنواره ملی, فرهنگ پهلوانی, فاطمه تسلیم, جهرمی, برگزیده
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در شنبه 21 اردیبهشت1392 و ساعت 23:43 |
مدیرکل راه آهن استان فارس گفت: قصد داریم که بودجه ای دولتی را برای اجرایی شدن هرچه سریعتر پروژه راه آهن شیراز - بندرعباس از سوی دولت جذب کنیم تا هرچه سریعتر شاهد افتتاح آن باشیم.
مهرداد انصاری گفت: عملیات اجرایی پروژه راه آهن شیراز - جهرم - لار - بندعباس طی چند مدت اخیر به دلیل پاره ای مشکلات تعطیل شده بود.
وی ادامه داد: در اواخر سال گذشته عملیات اجرایی این پروژه بار دیگر از سر گرفته شد و با وجود اینکه به کندی در حال اجرایی شدن است اما بازهم پیمانکاران اقدامات خوبی انجام داده اند.مدیر کل راه آهن استان فارس اظهار داشت: قصد داریم که بودجه ای دولتی را برای اجرایی شدن هرچه سریعتر این پروژه از سوی دولت جذب کنیم تا هرچه سریعتر شاهد افتتاح آن باشیم.وی پیرامون پروژه...بقیه ادامه مطلب
ادامه مطلب
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در دوشنبه 16 اردیبهشت1392 و ساعت 12:9 |
سعید صادقی جایزه اول بخش کارتون طنز مسابقه بین المللی کاریکاتور «وردپرس کارتون» 2013 را از آن خود کرد.
این مسابقه از معتبرترین رقابت هاى کاریکاتور دنیاست که در سه بخش کارتون مطبوعاتى، کاریکاتور چهره و کارتون طنز برگزار مى شود و جایزه اول این مسابقه در بخش کارتون طنز سال 2013 به سعید صادقی از ایران رسید.
سعید صادقی متولد 1353 در جهرم و فارغ التحصیل رشته نقاشی است که تا کنون جوایز متعددی را از جشنواره های معتبر داخلی و بین المللی از آن خود کرده است.
صادقی هنرمند صاحب سبک و توامندی است که با سرویس کاریکاتور خبرگزاری فارس همکاری مستمری دارد و آثارش در روزنامه جام جم و دیگر رسانه های کشور منتشر می شود.
نهمين دوره نمايشگاه کاريکاتورهاي مطبوعات جهان در پرتقال برگزار شد که بيشتر تحت تاثير بحران اقتصادي در اروپا قرار دارد. در اين نمايشگاه اثر «سعيد صادقي» کاريکاتوريست ايراني نيز برنده جايزه طنز شد.دو هنرمند ايراني ...بقیه ادامه مطلب
ادامه مطلب
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در یکشنبه 25 فروردین1392 و ساعت 12:54 |
اخبار و گزارشات تصویری نهمین شب شعر فاطمی در جهرم "یادمان یاس کبود"

وب سایت یادمان "یاس کبود"

انجمن ادبی نخل و نارنج جهرم.(گزارشات نهمین شب شعر فاطمی جهرم)


نهمین شب شعر فاطمی/جهرم
برچسب‌ها: نهمین, شب شعر, فاطمی, جهرم, یادمان

مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در جمعه 23 فروردین1392 و ساعت 11:56 |
«ایوب پرندآور» در قصیده کاملاً امروزی و موفق 28 بیتی‌اش از نظرگاه عشق و علاقه به حضرت زهرا (س) نگریسته است که این نوع نگریستن، گریستن‌های خوشگواری را سبب می‌شود.
به گزارش خبرنگار ادبیات انقلاب اسلامی؛ انتشارات آرام دل در سال‌های اخیر کوشش‌های بسیار ارزنده‌ای در حوزه نشر ادبیات آیینی کشیده است. یکی از این کتاب‌ها «دوبیتی‌های نیلی، رباعی‌های کبود» اثر شاعر خوب هم روزگار ما «ایوب پرندآور» است. سر موقع و سر فرصت مناسب به دوبیتی ها و رباعی‌های ارزشمند پرندآور خواهیم پرداخت، اما یکی از شعرهای ستودنی این دفتر «نامه‌ای به حضرت زهرا (س)» است؛ نامه‌ای که صاحب این قلم را بر آن داشت تا در ستایشش چند سطر بنویسد.
«ایوب پرندآور» در قصیده ی کاملاً امروزی و موفق 28 بیتی‌اش از نظرگاه عشق و علاقه به حضرت زهرا (س) نگریسته است که این نوع نگریستن، گریستن‌های خوشگواری را سبب می‌شود.پرندآور در این قصیده به لایه‌های کمتر انعکاس یافته زندگی ام‌ابیها (س) به سرودن پرداخته است؛

بی‌بی! سلام، شب شد و کردم هوات

گفتم یکی دو خط بنویسم که از صفات

کلیپ تصویری + دانلود شعرخوانی ایوب پرندآور (شعر ماندگار "یک نامه نوشته‌ام برایت بی بی!/این را به نشانی کجا پست کنم؟ " ) اینجا کلیک کنید

بقیه ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب

مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در چهارشنبه 14 فروردین1392 و ساعت 13:8 |
"محمد حسین تمدن جهرمی" یکی ازبنیانگذاران آموزش علم اقتصاد در ایران درگذشت.
تمدن جهرمی که همچون "حسین پیرنیا" به عنوان یکی از پایه گذاران دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران شناخته می شد، صبح امروز، 26 اسفندماه در سن 87 سالگی به دیار باقی شتافت.
تمدن جهرمی دوشادوش پیرنیا که از او به عنوان پدرعلم اقتصاد ایران یاد می شود، خدمات ارزنده ای در راه توسعه آموزش اقتصاد در کشور ارائه کرد.
زادگاه این استاد کهنه کار اقتصاد ایران، جهرم است. او در سال 1304 متولد شد و برای گذراندن تحصیلات ابتدایی در جهرم ماند. اما دوران متوسطه را درشیراز گذراند.
شاید اگر به اصرار پدرش نبود،هرگزتحصیل دررشته پزشکی را نمی آزمود اما در این رشته به تحصیل پرداخت و پس از مدتی انصراف داد و به رشته حقوق روی آورد. پس از فارغ التحصیلی از رشته حقوق بود که او عزم خود را برای ادامه تحصیل تا مقطع دکتری جزم کرد. تمدن جهرمی، عازم انگلیس شد و پس از یک سال تحصیل در...بقیه ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب‌ها: دکتر, محمد حسین, تمدن, پیر اقتصاد, درگذشت
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در شنبه 26 اسفند1391 و ساعت 23:17 |
در آستانه فرارسیدن ایام فاطمیه، نهمین دوره شب شعر فاطمی در 22 و 23 فروردین ماه سال آینده (92) در جهرم برگزار می شود.
ایوب پرندآور مدیر انجمن ادبی نخل و نارنج در گفت گو با خبرنگار ما با اشاره به برگزاری این شب شعر در سطح منطقه ای اظهار داشت: شاعران اهل بیت از استان های فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان و کهکیلویه و بویراحمد می توانند اشعار فاطمی خود را به آدرس الکترونیکی Mhooshmand65@yahoo.com ارسال کنند.
پرندآور با بیان اینکه این شب شعر بخشی از برنامه های یادمان یاس کبود محسوب می شود تصریح کرد: عملیات اجرایی ساخت و ساز یادمان یاس کبود از 28 صفر بعد از وفات پیامبر (ص) در سال جاری آغاز شده است که هم اکنون مراحل پایانی بنای یادمان در حال انجام است.این شاعر جهرمی در ادامه افزود: امسال یکی از گروه های...بقیه ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب‌ها: فراخوان شعر, شعر فاطمی جهرم, شب شعر, منطقه ای
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در دوشنبه 21 اسفند1391 و ساعت 1:28 |
بخشدار مرکزی جهرم از الحاق چهار روستای تل ریگی، نظام آباد، حیدرآباد و اسلام آباد با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری کشور به شهر جهرم خبر داد.مجتبی حق‌بین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جهرم اظهار داشت: با موافقت شوراهای اسلامی چهار روستای تل ریگی، نظام آباد، حیدرآباد و اسلام آباد بخش مرکزی و تایید بخشداری، فرمانداری و شورای اسلامی شهر جهرم، جلسه کارگروه آن در استانداری فارس برقرار و مراتب به شورای عالی معماری کشور منعکس شد که این مهم در 14 اسفند ماه جاری به تصویب نهایی رسید.
این مسئول با بیان اینکه با الحاق این روستاها 3 هزار و 335 خانوار به شهر جهرم افزوده می‌شود، گفت: همچنین به جمعیت شهری جهرم 13 هزار و 51 نفر افزوده می‌شود.بخشدار مرکزی جهرم با بیان اینکه تمام بسترهای یک نقطه شهری در این روستاها دیده شده است، ابراز داشت:...بقیه ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب‌ها: جهرم بزرگ, حیدرآباد, نظام آباد, الحاق روستا
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در دوشنبه 21 اسفند1391 و ساعت 1:0 |
قایمی به یاد می‌آورد سال ۶۲ از طرف لشکر المهدی جهرم برای شرکت در عملیات بدر راهی جزیره مجنون شده بود. وی می‌گوید: در آن عملیات تجهیزاتمان کامل نبود، به خصوص ماسک، در آموزش‌ها تنها در مورد حملات شیمیایی شنیده بودیم و از خطرات آن اطلاع دقیقی نداشتیم.به گزارش گروه «حماسه ومقاومت» خبرگزاری فارس، من هم یک روز سالم بودم و برای رفاه حال مردمم ریه ام خردلی شد. به خدا واگیردار نیست!!!!! از من هراس نداشته باشید. من امنیت را برای شما به ارمغان آورده ام، من از کیان و خاک ایران با چنگ و دندان دفاع کردم. من با قامتی همچون سرو ایستادم و خواهم ایستاد از من نهراسید ...
خدایا! حاشا به کرمت و حاشا به همت مروجین فرهنگ ایثار و شهادت و حاشا به مسئولان و حاشا به آموزش و پرورش که چرا اطلاع رسانی اینقدر ضعف دارد که بعد از حدود 30 سال هنوز آگاهی مردم منفی است و به جای ترویج
ادامه مطلب
برچسب‌ها: جانباز شیمیایی, جهرم, محمود قائمی
دسته بندی :اخبار اجتماعی
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در دوشنبه 21 اسفند1391 و ساعت 0:54 |
سفرنامه "جهرم شهر درون"  وارد بازار کتاب شد.

این سفرنامه محصول هشت روز سفر دکتر محمد حسین غیاثی(ساکن مشهد) به جهرم میباشد.در بخشی از مقدمه این کتاب امده است:

"...در ابتدای خارج شدن از تهران ٬به هیچ وجه قصد نوشتن چنین چیزی را در این سفر نداشتم.قدم گذاشتن به طبیعت جهرم همان و بی اختیار دستم بر روی کاغذ رفتن همان.در این شهر همه چیز برای من محرک و مشوق نوشتن بود٬تازگی ها٬سرسبزی باغات ٬مردم عاطفی و خون  گرم و بلکه باید گفت چه چیزی وجود داشت تا مرا نگذارد بنویسم؟
....شاید گفتن این نکته خالی از وجه نباشد که من در این سفرنامه سعی نکرده ام نهایتا به نظم و قاعده و قانونی دست پیدا کنم که زندگیِ بهتر یا شهرِ بهتر و یا زیست کاملتر را در اینجا یا آنجا توضیح می دهد و تبیین می کند٬بلکه آن چند روزی را که در ان جا زیسته ام سعی کرده ام به قدر فهم خود بر کاغذ بیاورم و مکتوب کنم.فقط همین.این سفرنامه محصول هشت روز سفرم به جهرم در استان فارس است.آنچه را که می دیدم و برایم جالب بود و می نوشتم و در تفسیر آن ٬به فراخور زمان که در آن جا بودم کنکاش یا تامل می کردم"

این کتاب در برخی کتابفروشی های شهر موجود می باشد و شهروندان علاقمند میتوانند این کتاب را تهیه کنند.سعی میکنم هر از گاهی برخی از نوشته های این کتاب را در وبلاگ منعکس کنم.
برچسب‌ها: سفرنامه, جهرم شهر درون, دکتر, محمدحسین غیاثی, چاپ کتاب

مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در پنجشنبه 10 اسفند1391 و ساعت 21:56 |
جنگل افسانه‌ای در جهرم مدتی است که رو به نابودی می‌رود و زخم تیشه افراد سودجو بر درختان آن دیده می‌شود.به گزارش خبرگزاری فارس از جهرم، از سال‌های بسیار دور و شاید قرن‌ها پیش، مردم مناطق مختلف کشور، شهرستان جهرم را به خاطر وجود نخلستان‌های سر به فلک کشیده و استوار آن می‌شناختند و این درختان به عنوان یک نماد تاریخی برای این دیار هنوز بر تارک آن می‌درخشد.
گذشتگان ما نخل را به خاطر ایستادگی و تنومندی آن، ضرب‌المثل قرار داده و خداوند منان نیز در کتاب آسمانی از این درخت بسیار یاد کرده است.
نکته حائز اهمیت این است که گذشتگان ما را از قطع این درخت نهی کرده و حتی این‌گونه رفتار با درختان را فساد فی‌الارض می‌دانستند.حال به شهرستان جهرم بر می‌گردیم، جایی که با داشتن 6 هزار هکتار نخلستان و تولید سالانه 30 هزار تن خرما یکی از مناطق عمده تولید این محصول در کشور به شمار می‌آید.وجود این نخلستان‌ها در جهرم نه تنها به عنوان یکی از مراکز تولیدی بلکه به عنوان وجه مشخصه آن محسوب می‌شود به طوری که این شهرستان در اذهان مردم به عنوان جنگل نخل معروف شده است.اما مدتی است که دیگر خبری از جنگل نخل...بقیه ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب‌ها: جنگل نخل, درختان افسانه ای, جهرم, تیشه, ریشه
دسته بندی :مسائل روز جهرم1
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در چهارشنبه 9 اسفند1391 و ساعت 14:20 |

تقدیر مسئولان از خودشان/تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری جهرم/100میلیارد ریال بدهی ادارات به شهرداری جهرم

*به برخی رؤسای ادارات و خبرنگاران جهرم که در ایام دهه فجر فعالیت مناسبی داشته اند هدایایی اهدا شد اما ای کاش بجای تقدیر مسئولان از خودشان کسی از مردم قدرشناس و صبور جهرم تقدیر می کرد!
*تعدادی از اهالی بخش سیمکان جهرم در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان و نبود آب در این بخش مقابل فرمانداری جهرم تجمع کردند.
*رئیس شورای شهر جهرم تصریح کرد: متأسفانه بدهی ادارات جهرم به شهرداری 10 میلیارد تومان هست که هنوز پرداخت نشده اما اغلب ادارات می توانند بدهی های خود طی برنامه ای زمان بندی شده پرداخت کنند...شرح کامل اخبار به نقل از جهرم تبصیر ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
برچسب‌ها: اخبار شنیدی, جهرم

مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در سه شنبه 8 اسفند1391 و ساعت 21:18 |

کشته شدن 85 نفر بر اثر تصادف در جهرم!/قیمت برخی از کالاها در جهرم از مرکز استان بیشتر است!

*فرمانده انتظامی جهرم با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 85 نفر بر اثر تصادف در این شهرستان کشته شده‌اند، خاطرنشان کرد: اعمال جریمه‌های سنگین راهنمایی و رانندگی توسط پلیس تنها به سبب جلوگیری از عدم اجرای قانون و کاهش حوادث جاده‌ای در رانندگان وسایل نقلیه است.وی با اشاره به آمار تلفات ناشی از عدم استفاده از کلاه ایمنی در راکبان موتورسیکلت در جهرم تصریح کرد:...شرح کامل ادامه مطلب کلیک کنید

*فرماندار جهرم با اشاره به لزوم جدی‌تر نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها در این شهرستان گفت: قیمت برخی از کالاها در جهرم از مرکز استان فارس بیشتر است....شرح کامل ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
برچسب‌ها: آمار تلفات, جهرم, حوادث رانندگی, گرانی شهر, مرکز استان

مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در سه شنبه 8 اسفند1391 و ساعت 20:30 |
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با بیان اینکه مالکیت غار سنگ‌شکن جهرم مشخص نیست، گفت: این غار قابلیت ثبت جهانی را دارد.وی با بیان اینکه هنوز مالکیت این غار مشخص نشده است، ادامه داد: با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی برای تکمیل غار سنگ‌شکن، تحقق این مهم با کمبود اعتبار مالی مواجه شده است.
فعالی با بیان اینکه غار سنگ‌شکن به عنوان یک نگین در شهرستان جهرم مطرح است، بیان کرد: در صورت ورود سرمایه‌گذاران و تبدیل شدن این غار به عنوان یک بسته سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی نیز تمام تلاش خود را در راستای تبدیل شدن آن به یک مرکز تفریحی گردشگری انجام می‌دهد.
وی با بیان اینکه این غار قابلیت ثبت جهانی شدن را دارد، گفت: ما این آمادگی را داریم که در صورت ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به ارائه تسهیلات در این زمینه بپردازیم.مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به درخواست این اداره کل برای ارتقای نمایندگی‌های آن در شهرستان‌ها، خاطرنشان کرد:...بقیه ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب‌ها: بزرگترین غار, دست ساز, جهارننشهرستان جهرم, میراث فرهنگی, مسافران نوروزی
دسته بندی :مسائل روز جهرم1
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در دوشنبه 7 اسفند1391 و ساعت 15:47 |
"مریم حقیقت" شاعره جهرمی٬هفتمین مجموعه شعرش را آماده انتشار دارد. این مجموعه شامل تعدادی از دوبیتی‌های آیینی و عاطفی‌ او ست.
حقیقت درباره این مجموعه شعر گفت: حدود 270 دوبیتی را برای مجموعه‌ای مستقل در نظر گرفته‌ام که بخشی از آن‌ها از درون‌مایه آیینی و بخش دیگر از مضمون عاطفی برخوردار هستند. وی ادامه داد: تمامی این دوبیتی‌ها طی یک سال گذشته سروده شده‌اند. این مجموعه از سوی نشر روزگار مراحل اداری انتشار را طی می‌کند.
این شاعر درباره دلیل انتخاب این قالب شعری و ویژگی دوبیتی‌هایش توضیح داد: روزگار ما بیشتر دوره کوتاه‌خوانی است؛ چراکه فرصت مطالعه به نسبت کارهای روزانه بسیار کاهش یافته است، اما آن‌چه درباره قالب دوبیتی مشخص است این‌ است که در این قالب باید کشف مضمون و نگاهی تازه داشته باشیم. وی افزود: در دوبیتی‌هایم سعی کرده‌ام این نگاه تازه و کشف مضمون وجود داشته باشد. همچنین پیش‌تر...بقیه ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب‌ها: مریم حقیقت, چاپ کتاب, دوبیتی ها, درون مایه, آئینی
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در یکشنبه 6 اسفند1391 و ساعت 8:37 |
به گزارش وب دا؛ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: با توجه به اینکه عمل بسته دیسک کمر در دنیا از روش های کم تهاجمی محسوب می شود، در همین راستا طی سالیان اخیر با پشتکار مختصصین و حمایت های بخش سلامت کشور این عمل در تهران قبلا انجام شده و خوشبختانه امروز در بیمارستان پیمانیه جهرم نیز این عمل صورت گرفت تا مسیر پیشرفت های درمانی کشور روز به روز هموارتر شود.
دکتر محمد رادمهر این با تشریح مراحل این عمل اظهار کرد: بعد از مراجعه بیماران به کلینیک درد واقع در کلینیک هنری و انجام معاینات لازم همچنین انتخاب بیماران مناسب برای درمان جراحی بسته دیسک های گردنی، سینه ای و کمری، بیماران به صورت سرپایی با بی حسی موضعی و بدون بیهوشی عمومی از طریق...بقیه ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب‌ها: اولین بار, در جهرم, عمل, دیسک کمر, بیمارستان پیمانیه
مجله توفان جهرم:www.myjahrom.ir
+ نوشته شده توسط توفان جهرم در شنبه 5 اسفند1391 و ساعت 20:6 |